Czarno-białe drukarki wielofunkcyjne

Niezbędny, trwały i wydajny sprzęt biurowy

Czarno-białe drukarki wielofunkcyjne od dawna są niezbędnym elementem wyposażenia biura, ustępującym prawdopodobnie pod względem ważności tylko dystrybutorowi wody.

Określane jako czarno-białe lub mono, korzystają tylko z jednego pojemnika z tonerem (czarnego) do wykonywania czarno-białych lub monochromatycznych wydruków. To technologiczna prostota w najlepszym wydaniu. Dzisiejsze drukarki i urządzenia wielofunkcyjne to jednak dużo więcej niż sprzęt do kopiowania dokumentów.

Już urządzenia klasy podstawowej służą do drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą zdigitalizować obieg dokumentów papierowych, nie tylko skanując dokumenty, ale także umożliwiając skanowanie do wiadomości email. Można dzięki temu bezpiecznie przesyłać informacje pozyskane z papierowego oryginału w formie cyfrowej do odbiorcy, co znacznie usprawnia współpracę.

BP-70M65

Potrzebujesz druku w kolorze?

Biura używają głównie czarno-białe drukarki A3 do druku  dokumentów z dużą ilością tekstu, takich jak faktury, zamówienia, arkusze robocze i dokumenty wewnętrzne. Z kolei drukarki kolorowe służą do drukowania broszur, ulotek i innych materiałów marketingowych.  

Czarno-białe drukarki wielofunkcyjne A4 i A3 są doskonałym rozwiązaniem dla prawie wszystkich firm. Oceń potrzeby swojej firmy i wybierz urządzenie odpowiadające Twoim preferencjom, biorąc pod uwagę potrzeby i zasoby.

Three colleagues discussing printed documents at desk

Niezbędne urządzenie biurowe

Dostępne są modele i urządzenia, które zaspokoją wymagania każdej firmy i biura, od wielofunkcyjnych drukarek nabiurkowych do niskonakładowego drukowania po wysokowydajne czarno-białe drukarki wielofunkcyjne. Są wśród nich urządzenia o różnej wydajności; niektóre drukują do 120 stron na minutę i skanują do 240 oryginałów na minutę. To idealne rozwiązanie dla dużych działów i biur. Wielofunkcyjne drukarki produkcyjne segmentu wejściowego doskonale sprawdzą się w drukarniach.

MX-8090N

Ochrona Twoich danych

Wielofunkcyjne drukarki typu „kombajn” mogą być wyposażone w dysk twardy lub dysk SSD, który przechowuje wszystkie wydruki, skany i kopie, ale czy wiesz, że do niezabezpieczonego urządzenia można się włamać? Aby chronić poufne dane firmowe przechowywane na dysku twardym, wiele drukarek wielofunkcyjnych oferuje obecnie szereg rozbudowanych zabezpieczeń w standardzie lub jako wyposażenie opcjonalne:

  • szyfrowanie S/MIME, aby zapobiec przechwyceniu danych podczas transmisji wiadomości email
  • kontrola aplikacji za pomocą białej listy
  • samonaprawiające się oprogramowanie układowe do tworzenia kopii zapasowych ustawień i wspomagania odzyskiwania danych w przypadku ataku
  • rejestracja aktywności itp. 

Wreszcie, dzięki takim opcjonalnym funkcjom jak dziurkowanie, zszywanie, tworzenie broszur i wykańczanie, masz do dyspozycji urządzenie, które jest w stanie zrobić to wszystko.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Czy rozważałeś korzystanie z oprogramowania do zarządzania drukiem?

To rozwiązanie nie tylko dla wielkich korporacji. Po dodaniu oprogramowania do zarządzania drukiem można wdrożyć pewne reguły, np. domyślne drukowanie dwustronne, lub ograniczyć określone funkcje do określonych działów. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo dokumentów, użytkownicy muszą potwierdzić swoją tożsamość przed uzyskaniem dostępu do urządzenia lub odbiorem wydruków. 

Dzięki elastyczności oprogramowania do zarządzania drukiem możesz skalować zakres korzystania z niego zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami Twojej firmy i jej rozwojem, co oznacza, że jesteś w stanie dostosować swoją drukarkę biurową do swoich bieżących wymagań.

Office workers working at desk and an informal meeting