NU-JC410B Product image

Firma Sharp rozszerza swoją ofertę modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu half-cut M10 o model o mocy 410 W w czarnej ramie

Firma Sharp ogłosiła dziś, że jej oferta modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu half-cut została rozszerzona o NU-JC410B: monokrystaliczny, krzemowy moduł PERC w czarnej ramie o mocy 410 W. NU-JC410B jest wyposażony w białą folię tylną i czarną ramę. Można go zamocować wzdłuż dłuższego lub krótszego boku i jest przeznaczony do instalacji na dachach budynków mieszkalnych oraz niewielkich budynków komercyjnych i przemysłowych. Lekkość, kompaktowe wymiary i elastyczność montażu sprawiają, że moduł jest wygodny w obsłudze i instalacji, a ponadto można go łatwo zintegrować z całym systemem.

Duża moc wyjściowa

NU-JC410B ma wydajność 21%.

Niski współczynnik temperaturowy wynoszący -0,341%/°C zapewnia wyższą wydajność przy wysokich temperaturach otoczenia, co w obliczu zmiany klimatu i związanego z nią wzrostu temperatur nabiera coraz większego znaczenia.

Niezawodność produktu

Nowy moduł zbudowany jest z ogniw M10 typu half-cut (182 mm). Technologia dziesięciu okrągłych buss barów zapewnia większy uzysk mocy z każdego ogniwa i sprawia, że są one bardziej odporne na mikropęknięcia, co zapewnia większą niezawodność modułu. 

Wszystkie moduły z ogniwami typu half-cut firmy Sharp mają zamiast jednej trzy małe puszki podłączeniowe, z których każda wyposażona jest w diodę bocznikującą (by-pass). Przekazują mniej ciepła do ogniw znajdujących się powyżej, co z kolei zwiększa żywotność modułu i ogólną wydajność systemu.

Moduł jest wyposażony w oryginalne złącze MC4, dzięki czemu jest kompatybilny z większością ogólnie dostępnych optymalizatorów, falowników i systemów montażowych.

Za bezpieczeństwo, jakość i trwałość, moduły otrzymały certyfikaty IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduł został przetestowany pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami i wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, przechodząc testy odporności na amoniak, mgłę solną, piasek i PID.

Łatwy w obsłudze

Dzięki wymiarom 1722 x 1134 mm, szerokości ramy 30 mm i wadze zaledwie 20,7 kg, NU-JC410B można z łatwością zainstalować i połączyć z systemami dachowymi na budynkach mieszkalnych oraz mniejszych budynkach komercyjnych i przemysłowych. Moduły można instalować z użyciem klem, śrub i szyn wzdłuż krótszego lub dłuższego boku ramy. Ta duża elastyczność montażu przekłada się na niższe koszty systemu i nakłady inwestycyjne.

NU-JC410B jest objęty 15-letnią gwarancją firmy Sharp na produkt i 25-letnią gwarancją wydajności, z minimalnym poziomem 85% w 25. roku (w UE i wielu innych krajach). Początek gwarancji rozpoczyna się w momencie dostarczenia modułu do klienta końcowego.

- Wprowadzając nowy moduł NU-JC410B z czarną ramą i ogniwami typu half-cut, rozszerzamy nasze portfolio o produkt, który charakteryzuje się łatwą obsługą i możliwością instalacji na dachach budynków mieszkalnych oraz niewielkich budynków komercyjnych i przemysłowych. Oferowany przez nas produkt jest wydajny i niezawodny. Nieustannie udoskonalamy nasze moduły fotowoltaiczne, bazując na zorientowanej na klienta koncepcji produktu i dążąc do zapewnienia naszym klientom coraz wyższej wartości. Moduł z czarną ramą spełni oczekiwania osób ceniących atrakcyjne wzornictwo - komentuje Andrew Lee, Sales Director SHARP Energy Solutions Europe EMEA.

Więcej informacji:

Energia słoneczna | Sharp 

Poznaj moduły fotowoltaiczne Sharp | Sharp

Linked In

Twitter

YouTube