Yoichi Tomota headshot

Sharp Europe mianuje nowego prezesa, który koncentruje się na wzroście i innowacjach

Kluczowe priorytety obejmują rozszerzenie działalności w zakresie usług IT, kierowanie działalnością firmy w obszarach zarządzania dokumentami, monitorów i rozwiązań fotowoltaicznych oraz koncentrację na celach środowiskowych firmy Sharp

Firma Sharp Europe, główny dostawca produktów i usług z obszaru technologii biznesowej dla małych i rozwijających się przedsiębiorstw i organizacji w całej Europie, ogłosiła powołanie Joe (Yoichi) Tomoty na stanowisko prezesa. Będzie on kierował działalnością firmy m.in. w zakresie bogatego portfolio rozwiązań zarządzania dokumentami (Document Solutions), rozwijającego się działu usług IT, rozwiązań fotowoltaicznych (Energy Solutions) oraz monitorów (Sharp NEC Display Solutions) w Europie.

Firma Sharp Europe, z siedzibą w Londynie, współpracuje zarówno z klientami z sektora prywatnego, jak i publicznego, a także z organizacjami z sektora edukacji i instytucji rządowych, oferując bogate portfolio rozwiązań: od drukarek i innych zaawansowanych technologii, przez platformy współpracy, po usługi IT. Sharp Europe jest częścią Sharp Corporation, globalnej firmy technologicznej zatrudniającej ponad 46 tys. osób na całym świecie i będącej ekspertem w zakresie innowacyjnych produktów B2B i konsumenckich.

Joe ma rozległe, 30-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach w obszarze projektowania przemysłowego, opracowywania innowacyjnych technologii, produkcji i sprzedaży. Jego kariera w firmie Sharp obejmuje 10 lat pracy w zagranicznych spółkach zależnych i innowacje w obszarze sterowania urządzeniami wielofunkcyjnymi i monitorów wielkoformatowych; przez wiele lat zajmował się także planowaniem biznesowym w Sharp Corporation. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa Sharp Europe.

Komentując swoją nominację, Joe Tomota powiedział; „To ekscytujący moment dla Sharp Europe, ponieważ rozwijamy naszą działalność, aby sprostać zmieniającym się potrzebom przedsiębiorstw i społeczeństwa. Fascynuje mnie to, w jaki sposób innowacje i technologia mogą wnosić nową wartość w rozwój firm i nie mogę się doczekać wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług, które to umożliwią.

Nasza działalność jest teraz jednak skoncentrowana także na usługach. W 2021 roku powstało nasze pierwsze, ogólnoeuropejskie Centrum Usług IT w Warszawie, prowadzone przez pracowników firmy Sharp, którzy zapewniają klientom całodobowe, wielojęzyczne wsparcie techniczne w zakresie usług IT. W ostatnich latach dokonaliśmy kilku kluczowych przejęć, rozwijając naszą działalność w zakresie usług IT w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a w tym roku uruchomiliśmy oddziały świadczące usługi IT w Holandii i Belgii. Moim priorytetem jest dalszy rozwój i rozszerzanie tej działalności na istniejących i nowych rynkach europejskich”.

„Oprócz przyspieszania innowacji, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić środowisko, a zapewnienie, że Sharp Europe weźmie za to odpowiedzialność, to kolejny z moich kluczowych priorytetów”.

W 2023 roku firma Sharp będzie obchodzić 111 lat działalności, a w zeszłym roku firma świętowała 50. rocznicę wprowadzenia na rynek swojego pierwszego urządzenia wielofunkcyjnego. Joe Tomota mieszka w Wielkiej Brytanii i pracuje w europejskiej centrali firmy Sharp.
 

O Sharp Europe

Sharp Europe umożliwia małym i dużym przedsiębiorstwom i organizacjom zwiększanie wydajności i przygotowywanie ich miejsc pracy na wymogi przyszłości dzięki szerokiej gamie produktów i usług z obszaru technologii biznesowej.

Firma Sharp Europe, z siedzibą w Londynie, obsługuje klientów z sektora prywatnego i publicznego, edukacji i instytucji rządowych, oferując szeroką gamę drukarek i zaawansowanych technologii płaskich ekranów, platform współpracy i usług IT.

Jako część Sharp Corporation i przy wsparciu ze strony Foxconn, Sharp Europe inwestuje i jest liderem w branży nowych technologii, które mogą zmienić świat. Opracowała pierwszy na świecie ogólnodostępny monitor 8K, a w 2019 roku wprowadziła na rynek pierwszy certyfikowany monitor do współpracy z systemem Windows.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak firma Sharp Europe zmienia przyszłość pracy, odwiedź stronę www.sharp.pl.