Intersolar_2024_Trade_Fair_Booth

Sharp na targach Intersolar: przedstawiamy wysokowydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do zastosowań na Ziemi i w przestrzeni kosmicznej

Sharp Energy Solutions Europe prezentuje swoje rozwiązania w zakresie modułów fotowoltaicznych oraz najnowsze osiągnięcia w obszarze badań i rozwoju na tegorocznym targach Intersolar 2024 w Monachium (19-21 czerwca). 

Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne targi Intersolar Europe i spotkania z gośćmi na naszym stoisku A1.580 w Monachium w dniach 19-21 czerwca” - mówi Andrew Lee, wiceprezes ds. operacji handlowych w Sharp Energy Solutions Europe. „Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ świętujemy 65 lat obecności firmy Sharp na rynku fotowoltaicznym na całym świecie i ponad 30 lat obecności firmy w Europie. Firma Sharp była i pozostaje pionierem tej branży, wyróżniając się wizjonerskim podejściem i innowacyjnością. Zapraszamy wszystkich odwiedzających do zapoznania się z naszymi nowymi dwustronnymi modułami szkło-szkło (double glass), a także naszą linią produktów przeznaczonych do budynków mieszkalnych. Ponadto odwiedzający będą mogli dowiedzieć się o naszych najnowszych osiągnięciach w dziedzinie badań i rozwoju oraz o możliwościach współpracy w przy realizacji projektów fotowoltaicznych”.

Na czele stawki: prostokątne moduły TOPCon typu N - M10R i G12R  
Sharp zaprezentuje na targach całkowicie odnowione portfolio modułów fotowoltaicznych. Klienci już teraz mogą zamawiać trzy nowe monokrystaliczne moduły krzemowe TOPCon typu N z półogniwami M10R (182,2 mm x 183,75 mm). Moduł NU-JC440 440W ma elegancką czarną ramę i białą warstwę tylną, podczas gdy całkowicie czarny moduł NU-JC430B 430W ma czarną warstwę tylną i czarną ramę. Sharp zaprezentuje również nowy dwustronny moduł typu szkło-szkło (glass/glass) NB-JD585, przeznaczony do wykorzystania w projektach wielkoskalowych.

Dodatkowo prezentujemy nowe moduły dwustronne typu szkło-szkło (glass/glass) z ogniwami G12R (182,2 mm x 210 mm ) o mocy 610 W, do zastosowań w systemach wolnostojących, oraz o mocy do 445 W do zastosowań na budynkach mieszkalnych.

Przełomowa w skali światowej technologia złożonych modułów fotowoltaicznych
Ponadto firma Sharp przedstawi dwie przełomowe technologie złożonych modułów fotowoltaicznych, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość energii słonecznej.

Poprawa wydajności dzięki złożonym modułom fotowoltaicznym 
Ogniwa słoneczne firmy Sharp z potrójnym złączem osiągają wyjątkową sprawność konwersji na poziomie 32,65%. Te ogniwa już wcześniej udowodniły swoją wartość w zastosowaniach kosmicznych, a w styczniu 2024 roku wykorzystywane były do zasilania misji księżycowej japońskiej agencji kosmicznej (Japan Aerospace Exploration Agency - JAXA).

Przekraczanie granic technologicznych dzięki modułom łączącym wielozłączowe ogniwa tandemowe i ogniwa krzemowe
Kolejnym etapem w rozwoju technologii złożonych modułów fotowoltaicznych jest połączenie tandemowych ogniw słonecznych z podwójnym złączem i krzemowych ogniw słonecznych, które cechuje się wyjątkową wydajnością konwersji na poziomie 33,66%. Moduły te zostaną zaprezentowane w Europie po raz pierwszy właśnie na targach Intersolar. To innowacyjne rozwiązanie wyznacza nowe standardy dla technologii energetyki słonecznej.

Firma Sharp zaprasza do odwiedzenia stoiska A1.580 na targach Intersolar i zapoznania się z naszymi najnowszymi innowacjami i technologiami.

Elastyczna współpraca przy realizacji projektów
Sharp oferuje również elastyczne możliwości w zakresie współpracy przy realizacji projektów fotowoltaicznych. Oprócz bogatej oferty własnych produktów firma Sharp ma również ogromne doświadczenie w realizacji projektów fotowoltaicznych, zwłaszcza w zakresie planowania technicznego, a także rozległą wiedzę w zakresie opracowywania projektów dla wolnostojących systemów fotowoltaicznych. Firma Sharp może również zarządzać realizacją projektów a ponadto posiada rozbudowaną sieć inwestorów zainteresowanych wdrażaniem projektów realizowanych „pod klucz”. W przypadku projektów nieobjętych rekompensatami dla OZE (w ramach ustawy EEG) firma Sharp zapewnia dostęp do odbiorców energii elektrycznej (umowy PPA). Dzięki współpracy z firmą Sharp jako dostawcą modułów fotowoltaicznych, nasi partnerzy mogą skorzystać m.in. z bezpośredniego dostępu do mocy produkcyjnych oraz partycypacji finansowej firmy Sharp.

Więcej informacji:        

www.sharp.pl/energia-sloneczna 

www.sharp.pl/moduly-pv 

JAXA Moon Expedition

Tandem/Silicon Stacked Solar Cells

LinkedIn 

YouTube 

Facebook 

Instagram 

O Sharp Energy Solutions        

Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 65 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.