Celebrating 110 years of Success and Innovation at Sharp

Sharp świętuje 110 lat sukcesów i innowacji

W tym miesiącu dumnie obchodzimy 110. urodziny. Ta niezwykła podróż rozpoczęła się w Tokio. To właśnie tam, w 1912 roku założyciel Sharp Tokuji Hayakawa otworzył swój warsztat metalowy.  

Wkrótce potem Hayakawa wynalazł ‘Ever Ready Sharp Pencil’ - mechaniczny ołówek z wysuwanym grafitem, od którego pochodzi nazwa naszej marki. Ten pierwszy produkt łączył w sobie geniusz i innowacyjność kojarzone z Sharp od ponad stu lat.   

Nasze credo: „szczerość i kreatywność” doskonale pasuje do ideału Hayakawy: zgodnie z nim, trzeba „tworzyć produkty, które inne firmy będą chciały naśladować”. Podążając tą drogą wprowadzamy unikalne rozwiązania, nowatorskie na rynku japońskim i globalnym, przyczyniając się do rozwoju społeczeństwa.
 

Sharp: niewiarygodna historia sukcesu

 

Nie ma w tym nic zaskakującego, że w trakcie swej długiej, zróżnicowanej 110-letniej historii Sharp celebrował osiągnięcie wielu kamieni milowych.   Tworzenie i rozwijanie przełomowych produktów i rozwiązań, dzięki którym życie staje się prostsze od zawsze było naszym celem. 

Wśród przykładów można wymienić fotowoltaiczny agregat prądotwórczy z 1959 roku - od tamtej pory upłynęło już 60 lat pełnych sukcesów w branży fotowoltaicznej. W roku 1964 stworzyliśmy pierwszy na świecie w pełni tranzystorowy kalkulator, a w 2014 świętowaliśmy pięćdziesięciolecie sukcesów w tym sektorze. Opracowaliśmy też pierwszy komercyjny monitor 8K, a w 2019 roku wprowadziliśmy pierwszy certyfikowany monitor wspierający współpracę w systemie Windows. 

W 1972 zaprezentowaliśmy pierwszą drukarkę wielofunkcyjną. Właśnie upływa 50 lat od tego wydarzenia, wypełnionych kolejnymi innowacjami Sharp. 

W Europie, oprócz urządzeń wielofunkcyjnych i ekranów Sharp oferuje aktualnie zintegrowany asortyment usług technologicznych dla biznesu, który rozszerzyliśmy o usługi informatyczne.   Ostatnie dwa lata to okres intensywnych inwestycji w nowe produkty i usługi - proces, dzięki któremu transformacja staje się rzeczywistością.

Również joint venture z NEC: Sharp NEC Display Solutions odnotowało w Europie 500% wzrost w sektorze monitorów. Gama produktów nigdy nie była większa - i oczekiwany jest jej dalszy wzrost. 
 

Sharp kształtuje przyszłość elektroniki

W drodze ewolucji Sharp stał się światowym dostawcą innowacyjnych produktów i technologii odgrywających kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki.  Nasza wizja biznesowa brzmi: „Zmieniamy świat z 8K+5G i AIoT”. Dysponujemy niewiarygodnymi technologiami, które pomagają nam osiągnąć ten cel. 

Trzeci filar naszej wizji: AloT to wyjątkowa autorska synteza AI (sztucznej inteligencji) z IoT (Internetem rzeczy). Ta intuicyjna, dotykowa metoda powstała dzięki zastosowaniu połączeń w chmurze i sztucznej inteligencji w wielu dobrze znanych i używanych na co dzień urządzeniach. Dzięki AloT urządzenia, które dotychczas były przydatnymi narzędziami stają się aktywnymi partnerami odpowiadającymi na potrzeby gospodarstw domowych i społeczeństw.
 

Osiąganie celów

Aby zmienić świat dzięki podejściu 8K+5G i AloT bazujemy na trzech głównych obszarach działalności: Smart Life, 8K Ecosystem i ICT oraz na dwóch sektorach urządzeń: ekranach i urządzeniach elektronicznych. W zintegrowany sposób dążymy do biznesu „One Sharp” - „Jeden Sharp”. 

Dzięki naszej długiej, dumnej, pełnej innowacji historii, nietrudno zrozumieć, dlaczego w obecnych czasach Sharp odgrywa tak samo istotną rolę jak wtedy, gdy Tokuji Hayakawa wprowadził swój przełomowy ołówek. Wznieśmy toast za 110 lat działalności! 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Sharp i naszych planach na następną generację innowacji? Skontaktuj się z nami.