NUJC420B_420Wp_PV_Panel

Sharp przedstawia najnowocześniejszy moduł fotowoltaiczny M10 Full Black o mocy 420 W

Sprawniejsza obsługa i instalacja dzięki 108 półogniwom zapewniającym bezproblemową integrację z systemem

Firma Sharp zaprezentowała najnowszy moduł w swojej ofercie modeli z ogniwami half-cut NU-JC420B, całkowicie czarny moduł fotowoltaiczny TOPCon typu N z krzemu monokrystalicznego o mocy 420 W. Moduł ma czarną folię i czarną ramę; idealnie nadaje się do mocowania zarówno wzdłuż długiego, jak i krótkiego boku. Został zaprojektowany specjalnie z myślą o instalacjach dachowych na budynkach mieszkalnych, małych budynkach komercyjnych i przemysłowych.

Moduł NU-JC420B charakteryzuje lekkość, kompaktowe wymiary i wyjątkowa elastyczność montażu, które zapewniają łatwą obsługę i instalację oraz bezproblemową integrację z systemem.

Wysoka moc wyjściowa
NU-JC420B wyróżnia się wydajnością na poziomie 21,51%. Jego korzystny, niski współczynnik temperaturowy wynoszący -0,300%/°C znacznie zwiększa wydajność działania w podwyższonych temperaturach otoczenia, co biorąc pod uwagę zmiany klimatu i wynikający z nich wzrost temperatury jest coraz istotniejsze.

Niezawodność produktu 
Nowy moduł jest zbudowany z półogniw (płytek M10 182 mm). Wykorzystanie okrągłych przewodów w technologii 16 szyn bus-bar zwiększa przyrost mocy dla każdego ogniwa i zmniejsza podatność na mikropęknięcia, co skutkuje większą niezawodnością modułu.

Każdy moduł Sharp wyposażony jest w trzy skrzynki przyłączeniowe, a każda z nich w diodę by-pass. Rozwiązanie to zmniejsza ilość ciepła przenoszonego do ogniw powyżej, co czyni moduł trwalszym, a cały system bardziej wydajnym.

Moduły wyposażone są w złącza MC4, dzięki czemu są kompatybilny z większością popularnych optymalizatorów, falowników i systemów montażowych.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały docenione i wyróżnione certyfikatami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły zostały poddane rygorystycznym testom pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, pomyślnie przechodząc testy odporności na amoniak, mgłę solną, piasek i PID. Panel przeszedł również rygorystyczny test „reakcji na ogień” EN13501, w którym wykazano jego wyjątkowe bezpieczeństwo i niezawodność.

Łatwość obsługi
NU-JC420B ma wymiary 1722 x 1134 mm, wąską ramę o szerokości 30 mm i waży zaledwie 20,7 kg, co sprawia, że moduł można łatwo zainstalować w domowych, komercyjnych i przemysłowych systemach dachowych i bezproblemowo zintegrować z systemem. Moduł wyróżnia elastyczność pod względem instalacji: można go zamontować na kilka sposobów: za pomocą klem, przykręcając, wsuwając pionowo i poziomo, co także przekłada się na obniżenie kosztów systemu i nakładów inwestycyjnych.

Model NU-JC420B jest objęty 25-letnią gwarancją firmy Sharp na produkt dla użytkownika końcowego w UE (12-letnia gwarancja w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki) i 25-letnią gwarancją wydajności przy minimalnym poziomie 85% w roku 25.

Andrew Lee, Sales Director w firmie SHARP Energy Solutions Europe na region EMEA: „Wprowadzając na rynek NU-JC420B z półogniwami w czarnej ramie, rozszerzamy nasze portfolio produktów o moduł zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze i instalacji na dachach budynków mieszkalnych oraz małych budynków komercyjnych i przemysłowych, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego stopnia wydajności i niezawodności. Z dumą informujemy, że oprócz pozytywnego wyniku testu „reakcji na ogień” EN13501, nasz moduł fotowoltaiczny posiada również certyfikat MCS, który potwierdza jego zgodność z normami energetycznymi pod kątem niskich emisji i wysokiej jakości”.
 

Dalsze informacje:   
www.sharp.pl/energia-sloneczna
www.sharp.pl/uslugi-zwiazane-z-fotowoltaika
LinkedIn
Twitter
YouTube

O Sharp Energy Solutions
Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.