Residential Solar Installation Finland Baeckstroem

Instalacja fotowoltaiczna na budynku mieszkalnym - Niklas Bäckström, Finlandia

Hokeista Niklas Bäckström wybiera energię słoneczną 

Niklas Bäckström jest właścicielem domu wakacyjnego w Inkoo, niedaleko Helsinek na południu Finlandii. Po przejściu na sportową emeryturę w 2019 roku, kontynuuje swoją karierę hokeisty jako trener NHL. Rozpoczynając nowy rozdział życia, postanowił zrobić coś, co pozwoliłoby mu zmniejszyć swój wpływ na środowisko. Zaczął od zainstalowania modułów fotowoltaicznych na dachu swojego domu wakacyjnego. 

Niklas podkreśla, że realizacja tego zamierzenia okazała się całkowicie bezproblemowa, ponieważ wszystkimi aspektami instalacji zajął się Playgreen. Playgreen to doświadczony i zorientowany na klienta dystrybutor firmy SHARP i instalator fotowoltaiki z siedzibą w Helsinkach, który specjalizuje się w instalacjach na dachach budynków mieszkalnych.

Residential Solar Installation Finland Baeckstroem

Instalacja wyposażona jest również w akumulator LG Chem RESU 10H. Na swoim smartfonie Niklas śledzi zużycie i produkcję energii w czasie rzeczywistym.

Dzięki zainstalowaniu czarnych modułów na czarnym dachu, wygląd domu prawie się nie zmienił. 36 paneli zainstalowano na dachu od strony kortu tenisowego. Bezpośrednio obok budynku nie rosną drzewa, dzięki czemu nic nie blokuje dostępu światła słonecznego do modułów.

Według Niklasa ta instalacja to dopiero pierwszy krok i jedna z wielu rzeczy, które chce zrobić, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Planowana jest już dodatkowa instalacja fotowoltaiczna na jego garażu. Jako zadowolony klient Niklas Bäckström zachęca innych do korzystania z energii słonecznej.

Residential Solar Installation Finland Baeckstroem

 

Instalacja fotowoltaiczna Niklasa Bäckströma

Obejrzyj film