Solar Installation Habor Sweden

Szwedzka przystań jachtowa zasilana modułami Sharp

Port w Öckerö i Stowarzyszenie Rybaków

Rybołówstwo jest jedną z głównych gałęzi przemysłu w gminie Öckerö (która składa się z 10 zamieszkałych wysp). W południowo-zachodniej części portu rybackiego znajduje się przystań dla gości z 2 pomostami i nabrzeżem do długoterminowego cumowania.

Głównie od maja do września małe łodzie rekreacyjne i pojazdy rekreacyjne (RV) i przyczepy kempingowe wynajmują miejsce parkingowe w porcie.

Solar Installation Harbor Sweden 2

Port zasilany energią słoneczną

Celem tej instalacji było wytwarzanie energii w sposób zrównoważony, ponieważ jest to przewaga konkurencyjna, która odróżnia port od innych portów gościnnych. 465 modułów fotowoltaicznych zostało zainstalowanych na dachach 41 małych domów, które są typowe dla szwedzkich małych przystani dla łodzi.

Inwestorowi zależało na obniżeniu kosztów energii elektrycznej ze względu na duże zużycie w okresie letnim, będąc bardzo popularnym portem gościnnym. Dogodnie uzysk energii słonecznej osiąga szczyt również latem, dzięki czemu system fotowoltaiczny jest wysoce kompatybilnym rozwiązaniem.

Do instalacji zastosowano wysokiej jakości system montażowy firmy Magnelis ze szwedzkiej Weland w połączeniu z niezawodnymi modułami firmy SHARP. Falowniki są starannie chronione, ponieważ są instalowane po północnej stronie domów i są montowane w obudowach.

Solar Installation Habor Sweden 3

Zużycie własne i zasilanie

Szacuje się, że system fotowoltaiczny pokrywa 40% rocznego zapotrzebowania mariny na energię, podczas gdy 30% całkowitego uzysku jest wprowadzane do sieci w celu dalszej rekompensaty kosztów energii elektrycznej.

Szacuje się, że roczne koszty energii elektrycznej zmniejszą się o około 18 500 EUR.


„Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wysoką wydajnością systemu. Wielkie podziękowania dla Gothia Solenergi i ich partnerów za bardzo dobrą współpracę”

The operator
Öckerö Hamnförening

„Wyjątkowy projekt z wysokimi wymaganiami w zakresie produktów i instalacji. Dzięki wykwalifikowanym instalatorom i sprawnej współpracy z klientem wszystko poszło gładko”

Dystrybutor
Gunnar Johansson
Solenergie Göteborg AB