Guarantee

Sharp Energy Solutions Europe przedstawia NAJLEPSZE warunki gwarancji na moduły fotowoltaiczne

Sharp Energy Solutions Europe wprowadza nowe warunki gwarancji. Obowiązujące od listopada 2023 r. nowe gwarancje potwierdzają dążenie firmy Sharp do zapewniania wyjątkowej jakości i wydajności.

25-letnia gwarancja na produkty instalowane na dachach i moduły z czarną ramą oraz rozszerzona, 15-letnia gwarancja na produkty nieinstalowane na dachach i modele ze srebrną ramą.

Klienci, którzy zdecydują się na instalację modułów fotowoltaicznych Sharp na dachach lub preferują moduły z czarną ramą, skorzystają z 25-letniej gwarancji na produkt. Niniejsza gwarancja dotyczy nie tylko instalacji na dachu, ale także modułów z czarną ramą, również w instalacjach innych niż dachowe. 

Klienci, którzy zdecydują się na instalacje inne niż dachowe z modelami ze srebrną ramą, otrzymują 15-letnią gwarancję na produkt. Zmiana ta odzwierciedla dążenie firmy Sharp do wyjścia naprzeciw preferencjom klientów i zapewnia spokój ducha tym, którzy wybierają modele ze srebrną ramą do różnych zastosowań.

Powyższe gwarancje produktów dotyczą modułów instalowanych na terenie UE oraz w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Islandii, Izraelu, Liechtensteinie, Macedonii Północnej, Czarnogórze, Norwegii, Serbii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainie i Wielkiej Brytanii. We wszystkich innych krajach obowiązuje 12-letnia gwarancja na wszystkie moduły fotowoltaiczne.

 

Gwarancja mocy wyjściowej

Oprócz rozszerzonych gwarancji na produkty, firma Sharp Energy Solutions Europe oferuje wiodące w branży gwarancje mocy wyjściowej dostosowane do różnych typów modułów.

ModułyTOPCon

  • 30-letnia gwarancja liniowej mocy wyjściowej z gwarantowaną minimalną mocą wyjściową Pnom wynoszącą 99% w pierwszym roku i minimum 87,5% w roku 30.
  • Maksymalny roczny stopień degradacji po pierwszym roku wynosi 0,4%.

Dwustronne moduły PERC:

  • 30-letnia gwarancja liniowej mocy wyjściowej z gwarantowaną minimalną mocą wyjściową na Pnom wynoszącą 98% w pierwszym roku i minimum 85% w roku 30.
  • Maksymalny roczny stopień degradacji po pierwszym roku wynosi 0,45%.

Jednostronne moduły PERC:

  • 25-letnia gwarancja liniowej mocy wyjściowej z gwarantowaną minimalną mocą wyjściową na Pnom wynoszącą 98% w pierwszym roku i minimum 85% w roku 25.
  • Maksymalny roczny stopień degradacji po pierwszym roku wynosi 0,54%.

Dzięki nowym warunkom gwarancji klienci mogą inwestować w zrównoważoną przyszłość, mając pewność, że ich inwestycja jest chroniona zarówno pod względem trwałości produktu, jak i mocy wyjściowej, niezależnie od typu modułu i miejsca instalacji – wyjaśnił Klaus Schäfer, kierownik działu wsparcia usług fotowoltaicznych w Sharp Energy Solutions Europe. 

  

Dalsze informacje:      
www.sharp.pl/energia-sloneczna
www.sharp.pl/uslugi-zwiazane-z-fotowoltaika
LinkedIn  
Twitter  
YouTube

O Sharp Energy Solutions  
Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.