Bifacial N-type TOPCon module

Sharp Energy Solutions Europe przedstawia najnowszy, dwustronny moduł fotowoltaiczny TOPCon typu N szkło/szkło z ulepszonymi parametrami

16 maja firma Sharp Energy Solutions Europe ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego, dwustronnego modułu fotowoltaicznego z technologią TOPCon (ang. Tunnel Oxide Passivated Contact) o mocy 570 W, the NB-JD570. Jest to moduł typu szkło/szkło ze 144 ogniwami połówkowymi M10 typu N i 16 szynami busbar. Współczynnik dwustronności (bifacial ratio) modułu TOPCon typu N wynosi do 80%, a jego wydajność to 22,07%.

Nowy moduł fotowoltaiczny wyróżnia kilka zalet technologii N-TOPCon, w tym wyższa moc i wydajność, lepsza sprawność przy słabym naświetleniu i wyższy współczynnik dwustronności. Wyższa moc i wydajność technologii N-TOPCon przekładają się na lepszą produkcję energii, a to z kolei na większą opłacalność z punktu widzenia użytkowników. Co więcej, wyższa wydajność przy słabym oświetleniu sprawia, że moduł wytwarza energię nawet w nieoptymalnych warunkach oświetlenia, co zwiększa jego wydajność ogólną.

Moduł N-TOPCon Glass/Glass Bifacial charakteryzuje się również niskim współczynnikiem temperaturowym -0,30%/°C dla mocy wyjściowej, co zapewnia wysoką wydajność w podwyższonych temperaturach otoczenia. Jest to tym istotniejsze w kontekście zmiany klimatu i wynikającego z niej wzrostu temperatur. Moduł jest wytrzymały na efekt LID, co zmniejsza potencjalną utratę mocy przez cały okres eksploatacji.

Wymiary NB-JD570 to 2278 x 1134 mm z aluminiową ramą o grubości 30 mm. Przednia i tylna warstwa szkła mają po 2 mm grubości, a całkowita waga modułu to 32,5 kg. Specyfikacje mechaniczne umożliwiają różne zastosowania modułu, w tym instalację na wolnym powietrzu na skalę komercyjną i użytkową.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały docenione i wyróżnione certyfikatami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły zostały poddane rygorystycznym testom pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, pomyślnie przechodząc testy odporności na amoniak, mgłę solną, piasek i PID.

Moduł jest objęty 30-letnią na liniowy spadek mocy wyjściowej i 15-letnią gwarancją na produkt w UE i innych krajach. Bieg gwarancji rozpoczyna się w momencie dostarczenia modułu do klienta końcowego.

„Cieszymy się z wprowadzenia na rynek dwustronnego modułu N-TOPCon szkło/szkło o mocy 570 W” — mówi Andrew Lee, Sales Director EMEA, Sharp Energy Solutions Europe. „Nasz moduł z technologią TOPCon typu N charakteryzuje nie tylko wyższa moc i wydajność ogólna, ale także lepsza wydajność przy słabym oświetleniu, wyższy współczynnik dwustronności i niższy współczynnik temperaturowy. Wprowadzenie tego produktu NB-JD570 na rynek jest kolejnym ważnym krokiem w stronę bardziej ekologicznej przyszłości”.

 

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić: 
www.sharp.pl/energia-sloneczna
www.sharp.pl/uslugi-zwiazane-z-fotowoltaika
LinkedIn
Twitter
YouTube

O Sharp Energy Solutions 
Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.