Solar Plant Poland Mściszewo

Sharp rozszerza zakres współpracy ze spółką Dalasina i potwierdza realizację kolejnych projektów fotowoltaicznych w Polsce

Sharp Energy Solutions Europe ma przyjemność ogłosić rozszerzenie zakresu współpracy z Dalasina Sp. z o.o., polskim inwestorem z grupy Windmatik, któremu firma Sharp dostarczy moduły fotowoltaiczne na potrzeby projektów realizowanych w Polsce.

Pod koniec listopada 2022 r. spółka Dalasina uruchomiła swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną o mocy 9 969 MW w Margoninie w powiecie chodzieskim. Projekt w Margoninie to jedna z największych farm fotowoltaicznych w regionie; składa się na nią blisko 22 500 modułów fotowoltaicznych NU-JD445 firmy Sharp.

Do nowych projektów fotowoltaicznych należą farmy w Mściszewie w województwie wielkopolskim (2x1MW) oraz w Lubrańcu w województwie kujawsko-pomorskim (2x2MW). Projekt w Mściszewo jest już na etapie „gotowości do rozpoczęcia budowy”, a Dalasina zaplanowała start tej inwestycji na marzec 2023 r. Projekt w Lubrańcu uzyskał niedawno pozwolenie na budowę, która powinna rozpocząć się w IV kwartale 2023 r.

Dalasina specjalizuje się w projektach przemysłowych realizowanych na wielką skalę. Jest inwestorem końcowym i właścicielem projektów. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zakresie średnich i dużych farm wiatrowych, firma jest w stanie sprostać wyzwaniom związanym z realizacją projektów fotowoltaicznych na skalę przemysłową w Polsce.

- Firma Sharp dostarcza Dalasinie moduły fotowoltaiczne. Nasza ugruntowana współpraca oparta jest na wzajemnym zaufaniu, a jej celem jest promowanie działalności firm Sharp i Dalasina oraz samej energii odnawialnej w Polsce. Cenimy firmę Sharp za jej ponad 60-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej, zwłaszcza w kwestiach technicznych, oraz jej fachową wiedzę w zakresie systemów fotowoltaicznych na otwartej przestrzeni – komentuje Kamil Kasner, dyrektor generalny Windmatik.

- Cieszymy się, że możemy rozszerzyć zakres naszej współpracy z firmą Dalasina i dostarczyć moduły na potrzeby trzech projektów fotowoltaicznych w Polsce – mówi Janusz Sobek, Sales Manager Central & Eastern Europe, SHARP Energy Solutions Europe. – Wkładem firmy Sharp są wysokiej jakości moduły fotowoltaicznych i nasza wiedza techniczna; chcemy mieć swój udział w upowszechnianiu korzystania z odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dzięki temu strategicznemu partnerstwu firma Sharp ponownie zwiększy swoje możliwości w zakresie dostaw modułów na potrzeby dużych systemów fotowoltaicznych w Polsce.

Obie firmy są zaangażowane w promowanie wykorzystania energii odnawialnej w Polsce, a ich partnerstwo ma znacząco przyczynić się do osiągnięcia krajowych celów w zakresie energii odnawialnej.
 

Dalsze informacje: 

Energia słoneczna | Sharp
Poznaj moduły fotowoltaiczne Sharp | Sharp
LinkedIn
Twitter
YouTube  

  

O Sharp Energy Solutions  

Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, kosmiczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.  

 

O spółce Dalasina

Dalasina jest rodzinnym wehikułem inwestycyjnym obejmującym kilkanaście spółek portfelowych, które zaprojektowały i zrealizowały dziesiątki inwestycji w branży budowlanej, farmy wiatrowych, nieruchomości komercyjnych i w branży logistycznej. Przedstawiciele Dalasiny są mocno zaangażowani w działalność operacyjną spółek specjalnego przeznaczenia, dopasowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Strategie biznesowe oraz metody finansowania i alokacji zasobów są starannie definiowane przez spółkę dominującą, z myślą o wdrażaniu rozwiązań zapewniających osiągnięcie celów firmy. Portfolio Dalasiny obejmuje 57 nieruchomości komercyjnych, 10 farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 17,4 MW oraz działki inwestycyjne w całej Polsce. Jej modus operandi łączy model biznesowy funduszy private equity/venture capital z funkcjonowaniem firm rodzinnych. Dalasina jest w stanie sprawnie ocenić projekt inwestycyjny, związane z nim ryzyko i podjąć decyzję. Skrócony proces decyzyjny wynikający z dynamiki firmy, jej zasobów finansowych oraz długofalowego horyzont działania sprawiają, że Dalasina angażuje się zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak i eksploatacji. Zdobyte doświadczenie pozwala jej działać skutecznie na rynku nieruchomości komercyjnych, energii odnawialnej, budowlanym i finansowym.